26. Babüloni värav

2. MAI LAHINGUS HUKKUNUD RAHVUSKAARDI SÕDURITE MATUSTEL PUHKEVAD RAHUTUSED, KUI KUTSUMATA MEES HÄIRIB TALITUST, PROPAGEERIDES TULNUKATELE ALISTUMIST. MEES ÖELNUD: „SEE ON NENDE SAATUS, KES ON VASTU TÕUSMISELE! EETERLIKUD TUNNUSTAVAD AINULT ALANDLIKKE!”

INSENERIDE RAPORTITE ALUSEL ON NÜÜD KINDLAKS TEHTUD, ET SILDADE KOKKUVARISEMISED IOWAS JA MISSOURIS ON VANDALISMAKTID. MENETLUSE JUHT VÄLISTAB TULNUKAD: „KOHAPEALT LEITI MÄRKE C4-ST JA DETONAATORITEST. KUI TULNUKAD TAHTNUKS SILDU HÄVITADA, OLEKS NAD NEID LIHTSALT TULISTANUD.”

--

TÖÖKOJA RAPORT

PROJEKT: Babüloni värav

TÜÜP: mitmekesine

ROLL: mitmekesine

KIRJELDUS: Tähetolmus väljatöötatud konstruktsioonide analüüsid ja praktilised katsetused.

Seotud projektid: Miiniläheti, Kaleidoskoop, EG, Gae Bolg, Excalibur, Rho Aias, Medusa, Enkidu, Zabaniya, Mjolnir.

Täiendavad failid: Charles Sheni isiklikud märkmed, Tähetolmus väljatöötatud joonised.

Järgnevad isiklikud märkmed:

Uus salvestus, 21:12, 07.05.2015

Pärast hiljutisi murrangulisi avastusi, mis edastati Töökotta Tähetolmust, tegin otsuse alustada „Põhiprojektiga“, võimaldamaks lihtsat ligipääsu kõigile käsilolevatele projektidele, mis nende läbimurretega seostuvad. Alamprojektid on küll mitmekesised, kuid kõigi aluseks on eleeriumiahelad (EA), mille avastas eelnimetatud teadusmeeskond.

Meile saadetud materjalide hulgas on kümneid EA jooniseid, mis tekitavad väga erilisi mõjusid, kui toimivad koos viimase, EG projektiga. Senituvastatud eleeriumiahelad tekitavad telekineesi, läbinägemisvõimet, animatsiooni ja nähtamatuselähedust. Uurimismaterjali autor on osaliselt kaasatud EA mustrite modifitseerimisse ja kontrollib sisendi või väljundi adekvaatsust või halvimal juhul teostab ohutuskatkestust.

Järgnevad Babüloni Värava alamprojektid. Need võivad muutuda, kui ilmub uusi avastusi ja arenguid.

1) Miiniläheti – Hävitaja relvasüsteemi prototüüp, mis kasutab EA teleportatsiooni.

2) Kaleidoskoop – Massiteleporter, mis kasutab EA teleportatsiooni.

3) EG – Eleeriumil põhinev elektrigeneraator ja energiasalvesti.

4) Gae Bolg – Jalaväerelva prototüüp, mis kasutab EA telekineesi.

5) Excalibur – Jalaväerelva prototüüp, mis kasutab EA telekineesi, projektiili lähetamiseks.

6) Rho Aias – Jalaväe isikliku kaitsemehhanismi prototüüp, mis kasutab EA kaitsevälja.

7) Medusa – Optikavõimendi, mis kasutab EA läbinägemist.

8) Enkidu – Mitteletaalse relva prototüüp, mis kasutab EA animatsiooni.

9) Zabaniya – Jalaväe kaitsesüsteemi prototüüp, mis kasutab EA müürililleefekti.

10) Mjolnir – Kaugjuhtimisliidese prototüüp, mis kasutab implantaate, mille eeskujuks on need, mis toodud Projekti (muudetud) raames ja EA animatsiooniefekti.

Inseneritiimil on üsna suured lootused. Esimesed ideed tõusid juba kõigest tund pärast materjali uurimise alustamist. Edasine areng selgub täpsemalt, kui jätkame kõige saadetu kategoriseerimist.

Isiklikult pean selgitama ka, et nimevalik on siin tahtlik. Kui avastuste ulatus selgeks sai, hakkas üks noorem insener soovitusi jagama. „Babüloni Värav“ on pärit iidsest muistendist, mis jutustab Sumeri kuningast, kes peitis suured rikkused ja võimsad relvad suurde koopasse. See paistis hästi sobivat. Automaatne nimegeneraator pakkus „Plahvatavat nägu,“ seega eelistasin ma esimest viimasele.

Loodan ka, et Tähetolmu teadlane, kes läbimurded saavutas, teab, mida ta teeb. Üks märkus, mis uurimismaterjalile lisatud oli, teeb mind natuke murelikuks, seega pean meeles pidama, et tõstatan selle teema, kui läheme EG projekti esmakordselt käivitama. Loodan lihtsalt, et ta ei pea seda tulevikus kahetsema. Oleks väga kahetsusväärne, kui ta satub probleemidesse, sest relvastas oma teadmiste varal kolmanda maailma rahvast.

Sissekande lõpp.

--

PROJEKT: Kaleidoskoop

TÜÜP: Rajatis

ROLL: Kiirtransport

KIRJELDUS: Suur teleportatsioonikamber, mis kasutab EA teleportatsiooniks.

Uus sissekanne: 22:00, 07.05.2015

Loogiline jätk Miiniläheti projektile oli kasutada teleportatsiooni, et transportida varustust ja sõdureid kauge maa taha ilma ohtudeta, mida tavapärane transport kätkeb. Tulnukate laevad on demonstreerinud võimet teleportida elusolendeid turvaliselt ja Tähetolmu eksperdi olemus näib viitavat, et sel viisil saab läbida väga pikki vahemaid.

Kaleidoskoop on praegu puhtalt teoreetilises arenguetapis, kuna kambri ehituseks on tarvis suurt hulka eleeriumi. Kuigi meil on piisavalt eleeriumi ja võimekus süsteem lõpuni ehitada, väheneksid meie hinnalise elemendi varud ohtliku piirini. Teine komplikatsioon selle projekti juures on see, et tulenevalt EA mehaanika spetsiifilisusest peab eelnevalt olema EG projekt lõpetatud ja õnnestunult käivitunud.

Seega nende kahe komplikatsiooni pärast on jäetud Kaleidoskoobile madal prioriteet, kuniks on hangitud rohkem eleeriumi ning EG on valmis ja töös.

Sissekande lõpp.

--

PROJEKT: EG

TÜÜP: Rajatis

ROLL: Jõuallikas

KIRJELDUS: Eleeriumil põhinev energiageneraator ja akumulaatorite süsteem.

Uus sissekanne: 08:00, 08.05.015

Huvitaval kombel on see arendus välja kasvanud pisikestest implantaatidest, mis on leitud mõne sissetungija kehast. Ilmselt, kui eleerium on seatud väga erilisse mustrisse, tekitab see energiat, mida saab muundada elektri- või mehaaniliseks energiaks või veelgi eksootilisematesse vormidesse, kui kuulujutte uskuda.

Ainus puudus, mille suutsime leida, on asjaolu, et teoreetiliselt võivad eleeriumiahelad üle kuumeneda, kui nad vahendavad energiat liiga kaua. Kui need üle kuumenevad, võivad nad süttida ja hävida. Seepärast oleme välja mõelnud lahenduse, kus hulk väikseid ahelaid töötavad ning lülituvad tsükliliselt sisse ja välja, võimaldades neil töötsüklite vahel jahtuda ja taastuda.

Teine takistus on see, et ilmselt vajame selle unikaalse tehnoloogia käivitamisel Tähetolmu spetsialisti kohalolu. Kuna selle spetsialistiga on seotud turvariskid, tuleb see korraldada nii, et ei sekkuks personal, kes pole Tähetolmu projektiga seotud. Selle seadme hinnanguline valmimisaeg on üheksa päeva.

Täiendus: 23:02, 07.05.2015

Tänu uutele avastustele Tähetolmu laboris on see projekt kinnitatud Babüloni Värava põhiprojektiks ja selle projekti ulatust on laiendatud.

Viimaseks avastuseks on viis säilitada EG genereeritavat unikaalset energiat ilma vajaduseta muundada seda tavaliseks elektrienergiaks. See unikaalne energia on kasutatav mõne töösoleva eksootilise arenduse käivitamisel, kaasa arvatud Miiniläheti relvasüsteem, mis on katsetuste faasis. Energiaallikad on mõeldud olema laetavad, kuna need sisaldavad eleeriumi ning me peame olema kindlad, et jalaväe varustuse ja relvade akud tuuakse laadimiseks tagasi.

Esimese versiooni prototüübid valmivad kohe, kui EG on töös. Hinnanguline valmistamisaeg on umbes nädal ja me ei näe muid probleeme kui neid, mis võivad ilmneda EG esimese käivitusega. Kuna EG projekt on peaaegu kõigi Babüloni Värava projektide eeldus, on selle õnnestumine meie kõrgeim prioriteet.

Sissekande lõpp.

--

PROJEKT: Gae Bolg

TÜÜP: Jalaväe relvasüsteem, hävitaja relvasüsteem

ROLL: Jalaväe automaat, snaipri automaat, püstol, õhk-õhk

KIRJELDUS: Projektiilrelvasüsteem, mis kasutab EA telekineesi (Täiendatud 12:10, 08.05.2015) EA-põhine telekineetiline relvasüsteem.

Uus sissekanne: 06:30, 08.05.2015

Gae Bolg on oda, mis ei eksi kunagi purustamast sihtmärgi südant, kui ta juba lendu on heidetud. Üsna sobilik kirjeldus relvale, mida loodame luua.

Osa meeskonnast teab, et baasi kahjustust, mis algas Tähetolmu laborist, võib pidada selle kontseptsiooni esmakordseks katsetuseks. Usutakse, et kui projektiili paneb liikuma erilise ehitusega EA tekitatud telekineetiline mõju, võidakse saavutada selline soomustläbistavus, mis jalaväerelvade juures on ennekuulmatu. Kuna esimesel katsetusel läbis projektiil mitu raudbetoonlage, ilma et oleks purunenud, ehkki materjal oli väga habras, usutakse, et kuniks projektiil on efekti mõju all, siis see ei deformeeru, sõltumata sellest, mida see tabab. Me ei kavatse kasutada eleeriumprojektiile, kuna kahtlustame, et need on liiga tõhusad. Esialgsetel katsetel kasutatakse vasest kuule, mis on palju kättesaadavamast materjalist.

EA telekineesi teooria on üsna lihtne punktini, kus neid võib kirjeldada kui põhjuse ja tagajärje seost. Selles konkreetses katses peab EA tegema järgmist, kui on aktiveeritud: nihutama vaskkuuli (A) tulekambrist (B) kiirusega 900 m/s (C) lähtepunktist 1000 m (D) kaugusele. Muutujad, mis on EA programmis, on (A) – projektiil, (B) – lähtepunkt, (C) – kiirus ja (D) – sihtkoht või kaugus. Kuniks EG generaator või akud pole veel saadaval, kasutame tulnukate eleeriumgeneraatorit, millega käivitasime miiniläheti prototüüpi. Esimesed katsed korraldame baasi maa-aluste korruste asemel maapinnal mõnes laohoones. Kui relv kriitiliselt ebaõnnestub (või kriitiliselt õnnestub), ei taha ma lappida kõiki neid seinu, mis võivad mulgustatud saada.

Täiendus: 12:10, 05/08/2015

Gae Bolgi esimene tulistamiskatse on korraldatud ja tulemused olid ootamatud. Olime programmeerimisvea tõttu loonud tahtmatult palju tõhusama relva. Enne kui neid ootamatuid tulemusi tutvustan, pean selgitama, kuidas programmeerimisviga tekkis ja kuidas relva mõjutas.

Hakkasime muretsema energiatarbe pärast. Esialgses programmis ei olnud kirjas projektiili mõõtmeid, seega tegime enne esimest katset viimase minuti muudatusi. Ettenähtud projektiil oli silinder, kaks tolli pikk ja pooletollise läbimõõduga. Kohe, kui muudatused said tehtud, tegime relvast proovilasu.

Ootasime tulemust, kus vaskkuul läbib mõned betoonmüürid, et me saaksime hinnata läbistusvõimet ja selleks kuluvat energiahulka. Tegelikult juhtus see, et pooletolline auk oli löödud kõigesse, mis oli relva ja 1000 meetri kaugel oleva lõpp-punkti vahel.

Kui ütlen „löödud,“ siis mõtlen seda sõna-sõnalt. Olime püstitanud kahejalase intervalliga kuus müüri ning tuleulatuse lõpus vedelesid kuus pooletollise läbimõõduga betoonsilindrit ja vaskkuul. Kiirkaamerad näitasid, et kõik kuus müüri läbistati samal momendil ja näha oli kuue betoonsilindri väljalendamine nende algselt kohalt.

Viga oli programmis. Programmi oli vaja kirjutada tulistatava projektiili spetsiifikat ja kui diameeter oli korrektne, siis pikkus oli miskipärast sama mis ulatus või sihtkoht. Lõpptulemuseks oli see, et mõtteline pool tolli jäme ja kilomeetripikkune silinder nihutati hetkeliselt relvast kilomeetri jagu eemale.

Siiani on selle lahenduse ainus negatiivne külg ühele lasule kulunud vapustav energiatarve. Selle lasu tulemusel põles meie tulnukatelt võetud eleeriumgeneraator sisse ja kahjuks on edasised katsed kõik peatatud, kuniks EG on käiku antud.

Järgnevas loendis on Gae Bolgi tulevikuplaanid, kaasa arvatud praegused probleemid, arendusplaanid tulevikus ja muu mitmesugune teave.

1) Gae Bolgi juures loobume tahkete projektiilide kasutamisest, kuna praegune lahendus osutus ilma nendeta tõhusamaks.

a. Sptetsiaalse moona tulistamist hakatakse uurima sarnase tööpõhimõttega Excaliburi projekti raames.

2) Relvale tuleb välja töötada ja lisada tuleulatuse tuvastamise süsteem. Kuna praeguste oletuste põhjal oli energiaallika sissepõlemise põhjuseks suur kaugus ja läbistuste hulk, siis juhul, kui ründeulatus seada kaugusele näiteks „sihtmärgi kaugus + 1,5 m,“ oleks läbistusjõud ikka piisav, aga lask ei hävitaks energiaallikaid.

3) Salvestusseadmed arvutasid ka soojushulga, mille lask ahelates tekitas, ja me oleme jõudnud järeldusele, et ohutu tulekiirus oleks 40 lasku minutis, mis ei võimalda seda kasutada kergekuulipilduja rollis, kuid see sobib teistesse rollidesse.

a) Kiirtule näitu võib tõsta ka 400-ni, kuid relv võib kuue sekundi jooksul üle kuumeneda. Valangutega tulistamise võimalus on seega olemas, aga täisautomaatrežiim tuleb kõrvale jätta.

4) Seoses katselasul tuvastatud väga suure võimekusega soovitan peatada kõigi laserrelvade arenduse, välja arvatud multilaserid (või ka raskelaserid, nagu teised insenerid nimetavad). Multilaser kannatab tuletihedust, mida Gae Bolg jahutusprobleemide pärast ei suuda, seega multilaserite arendus jätkub, kuni jahutusprobleemid lahendatakse.

5) Relv mõjub kõigile lähtekoha ja sihtkoha vahele jäävatele punktidele hetkeliselt ja tänu unikaalsele kahjule, mida see teeb, paistab see olevat suurepärane asendus miinilähetile, mida praegu hävitajate tarvis arendatakse. Kui miiniläheti suudab saata lõhkelaengu hetkeliselt sihtmärgini, siis Gae Bolg saadab päästikuvajutuse hetkel kahjustuse ja pikk eelsoojendusaeg ei ole mureks.

a) Kuigi Gae Bolg teeb suhteliselt vähe kahju, võib kere mulgustamine muuta väiksemad laevad võimetuks tõusma tagasi kosmosesse, kuna neil pole dehermetiseerumise vastu sisemisi seinu ja hermeetilisi uksi. Ei ole teada, kui tõhus nende „Energeetiliste uste“ tehnoloogia on ja kas nad suudavad sel meetodil ka lekkeid sulgeda, seega me loodame parimat ja analüüsime kogu teavet, mida hävitajatelt saame, kui relv kasutusse läheb.

Kui esimene relvapartii on valmis ja löögirühmadele välja jagatud, oleme viimaks ometi suutelised tõhusalt võitlema ka lahingus kohatud raskemate tulnukatega, samuti uute mehaanilistele seadmetega.

Üks asi teeb siiski muret. Tähetolm kinnitab, et eleerium reageerib erinevatel viisidel, kui puutub kokku eksootiliste energiavormidega. Leitud küberdiskide vrakid on sisaldanud suures koguses eleeriumiahelaid. Mis võib juhtuda, kui meie relvade telekineetiline mõju puutub kokku mõne küberdiski eleeriumiahelaga? Ootan põnevusega vastuseid, kui vaid meie poisid selle juures viga ei saaks.

Sissekande lõpp

--

PROJEKT: Excalibur

TÜÜP: Jalaväe relvasüsteem

ROLL: Pumppüss/granaadiheitja

KIRJELDUS: Eriotstarbeline projektiivrelvasüsteem, mis kasutab EA telekineesi.

Uus sissekanne: 08:00, 09.05.2015

Excalibur oli algselt Gae Bolgi alamprojekt, kuid muudatused viimase süsteemi olemuses tõstatas vajaduse projektid lahutada.

Excaliburi relva teooria kõlab: Projektiil, mis lähetatakse EA telekineesiefektiga, läbib kõik takistused, kuniks EA on voolu all. Selle mõju all on projektiil kaitstud vigastuste ja purunemiste vastu, mis kaasnevad kokkupõrgetel teiste objektidega (nii palju, kui meil seni on õnnestunud kindlaks teha). Sellega saame luua jalaväerelva, mille abil läbistada seinu ja ehitisi või koguni tulnukalaevade keresid, riskimata liialt sõduritega.

Gae Bolgi esimene katse õpetas meile, et relva töös on väga oluline ulatusemääraja, mis ennetab energiaallika läbipõlemist. Läbimaks takistusi, peab ulatus olema EA jaoks seatud „märgi kaugus + 2 meetrit“, et oleks tagatud piisav sissetung sihtmärgi sisse. Järgmised katsetused võivad näidata, et numbrit tuleb muuta.

Ulatusemääraja teine kasutusviis võib olla vastupidine. Meie insenerid oletasid, et kuni projektiil on EA mõju all, püsib ta samas seisus mis väljatulistamise hetkel. Me saame luua šrapnelli, mis sisaldab kuule või naelu. Kohe, kui EA mõju kaob, võib projektiil laiali pudeneda.

Soovitasin sealjuures kasutada lastina tulnukate laevadelt pärit sulameid, kuna nende vastupidavus teeks need väga purustavaks, kui kiirus oleks piisav. Peamine põhjus, miks me ei ole neid sulameid kasutanud projektiilide tegemiseks olemasolevatele relvadele, on nende vastupidavus: nad lõhkusid kiiresti katserelvade rauad.

Esimeste Excaliburide ja projektiilide prototüüpide joonised on juba laual, kuid me ei saa neid enne katsetada, kui EG pole valmis.

Sissekande lõpp

--

PROJEKT: Rho Aias

TÜÜP: Jalaväevarustus

ROLL: Isikukaitse

KIRJELDUS: Modulaarne kaitseväljasüsteem, mis kasutab EA kaitsevälja.

Uus salvestus, 09:52, 09.05.2015

Rho Aias on süsteem, mille abil loodame oluliselt suurendada sõdurite ellujäämistõenäosust lahinguis. Esialgsed uurimismaterjalid kirjeldavad barjääri, mida hoiab üleval eksootiline energia allikast, mis loodud EG projekti raames. See peab peatama vaenulikke ja kahjulikke rünnakuid. Pole veel selge, mis on täpselt nende „vaenulike või kahjulike rünnakute“ olemus, kuniks me seda katsetada ei saa, aga materjalidest paistab, et projektiilid ja ohtlikud energiakogused (teoreetiliselt laserid ja plasma) võivad saada blokeeritud.

Esialgne EA lahendus tekitab lähtepunkti ümbrusse kuppelja kaitsevälja, mis kaitseb igast suunast, kuid on plaanis muuta kaitseväli suunapõhiseks, et sääsa energiat ja suurendada välja vastupidavust. Teoreetiliselt, kui kogu energia suunata ette, mitte kuplikujuliselt ümberringi, võib see sissetulevaid rünnakuid paremini blokeerida.

Teised insenerid on selle suhtes skeptilised, kuidas ja kas üldse Rho Aias suudab blokeerida saabuvaid projektiile. Pealegi kuulid, laserid ja plasma (ning nüüd ka Gae Bolg) toimivad sihtmärke kahjustades radikaalselt teiste reeglite järgi. Ma usun siiski, et lõpptoode töötab nii, nagu ette nähtud. Tähetolmus töötav ekspert on üsna põhjalik ja ma kahtlustan, et ta on enam pingutanud just nende tööde juures, mis säästavad elusid.

Rho Aiase seade on peamiselt küünarvarrele kinnitatav ja kui EA kood on programmeeritud korrektselt, projekteerib see kaitsevälja, mis on viis jalga kõrge ja kolm lai. Kui energiatarve saab mõõdetud, võib tekkida vajadus suurust muuta. Kaitsevälja läbipaistvuse ja välimuse üle saame praegu vaid oletada, kuna tuleb oodata EG projekti ja katseteks vajalike akude valmimist.

Täiendus: 10:12, 09.05.2015

Jätkuvad analüüsid on lahti harutanud Rho Aiase tugevused ja piirväärtused ning mida ta täpselt peatab. EA skeemi kaitsevälja lõik koosneb seitsmest osast. Need kirjeldavad just seda, mida Rho Aias blokeerib. Osad sisaldavad kineetikat, temperatuuriäärmusi (soe ja külm eraldi) ning paljusid mõjusid, mida tekitavad teised EA seadmed. Kineetilised vigastused ja soojusäärmused koondavad kõike, millega sõdurid sõjaväljal teoreetiliselt kohtuda võivad, kuid paistab, et Tähetolmu spetsialist on veelgi põhjalikum. Ma ei arva, et peaksime muretsema võimsate moondamiste või „Ebakõla“ pärast, kuid on meeldiv teada, et ta mõtleb kõigele.

Sissekande lõpp.

--

PROJEKT: Medusa

TÜÜP: Vaatlusseadmete võimendus

ROLL: Sihtmärgi tuvastamine

KIRJELDUS: Sihtimisseadmete täiendus märkide leidmiseks halva või olematu nähtavuse korral, kasutades EA läbinägemisefekti.

Uus salvestus: 11:10, 09.05.2015

Medusa on Babüloni Värava projektidest tõenäoliselt lihtsaim. Üks Tähetolmult pärinev EA joonis on mõju saavutamiseks, mida on kirjeldatud kui röntgenit: võimet näha läbi tahkete materjalide. EA mustrit on üsna lihtne osadeks võtta ning see võimaldab sissetulevat pilti suumida ja väljundit siduda ükskõik millise elektroonilise liidesega.

Kujutan ette, et kui see ühendada plaanitava Gae Bolgi snaiprivariandiga, saame päris hirmuäratava kombinatsiooni.

Kahjuks, nagu enamik teistest projektidest, sõltub seegi EG valmimisest, seda ei saa arendada enne, kui sobiv energiaallikas on valmis.

Sissekande lõpp.

--

PROJEKT: Enkidu

TÜÜP: Jalaväevarustus

ROLL: Mittesurmav isikuvastane relv

KIRJELDUS: Iseliikuv juhitav laskemoon võimsate sihtmärkide vangistamiseks, kasutades EA-sid.

Uus sissekanne: 10:30, 09.05.2015

Enkidu on järgmine meie toode, millega võiksid teadlased ja löögirühmad väga rahul olla, sest see on vaenlaste elusalt vangistamiseks mõeldud ohutum alternatiiv senisele uinutile.

Laias laastus on Enkidu pesapallisuurune ning koosneb neljast osast: EA telekineesiseade, mis ta liikuma paneb, EA animatsiooniseade, mis teda sihtmärgile juhib, EG projektilt oodatav energiaallikas ja kõrgepingesüsteem, mis sarnaneb sellega, mis töötab kasutusesolevatel uinutitel.

Enkidu on on mõeldud granaadi kombel heitmiseks. Kohe, kui seade vabaneb sõduri käest, aktiveerub selle EA juhtimine, mis hakkab trajektoorilt sihtmärke otsima. Usume, et võime selle arenduse käigus üsna spetsiifiliseks programmeerida, kuid prototüüpide katsetamisel kasutame esialgu vaid lihtsat tingimust „mitte-inimene.“ Kohe, kui otsitavate tingimustega sobituv märk on leitud, saadab süsteem info EA telekineesisüsteemi, mis suunab Enkidu otse sihtmärgile. Kohe, kui kontakt sihtmärgiga on saavutatud, vallandub uinuti ja loodetavasti alistab sihtmärgi.

Ehkki Enkidut kasutatakse nagu granaati, peame rõhutama, et see on korduvkasutatav ja sisaldab kallist eleeriumi, seega on äärmiselt oluline ta pärast kasutamist tagasi tuua.

Sissekande lõpp

--

PROJEKT: Zabaniya

TÜÜP: Jalaväe kaitsevarustus, Skyrangeri täiendus

ROLL: Kamuflaaž

KIRJELDUS: Piiratud visuaalse varjamise süsteem, mis kasutab EA müürilillemõju.

Uus sissekanne: 10:30, 10.05.2015

Zabaniya projekt põhjustas projekteerimismeeskonnas üsna suure elevuse, kui selgus eleeriumiahelate olemus, aga ma ei saa neid süüdistada. Tean, et kahetsen veel seda, et ma selle siia kirja panen, aga nähtamatus on ulmekirjanduse teema ja seepärast oli suur osa inseneridest valmis selle täielikult riiulile jätma.

Kuna nad kahtlesid liiga palju, tõmbasin mõningaid niite, sain kiivrikaamera videod „Rambilt“ ja „Vaikselt vihmalt“ ning näitasin neid meeskonnale. Seersant Harrisel ja kapral Jenkinsil oli mõlemal missioonil ligipääs Müürilille prototüübile, kuna olid seotud Tähetolmu projektiga, ja nad andsid süsteemi tõhususe kohta hulgaliselt tõendeid.

Videod kinnitavad selle süsteemi ühte nõrkust: see on küberdiskide vastu täiesti kasutu. Konsulteerisin Moira Vahleniga ja temagi kinnitas, et Müürilill ei mõjuta mingil moel elektroonikaseadmeid (küberdiske sealhulgas). Kui küsisin, kas Tähetolmu spetsialist on sellest puudusest teadlik, vastas Moira, et ei. Pärast Müürilille esialgset väljatöötamist tundsin, et seda tuleks hoida saladuses, säilitamaks baasi julgeolekut. Arvan, et me ei tohiks sellest nõrkusest spetsialistile praegu rääkida, sest ta võib ennast süüdistama hakata, eriti pärast katastroofilist vigastust, mille kapral Jenkins Müürilille kasutamise ajal sai.

Kuna ilma spetsialisti abita ei ole võimalik eleeriumiahelate skeeme muuta, peame liikuma edasi olemasoleva lahendusega, tehes selle nõrkused kasutajatele täpselt selgeks.

Testimisega saab alustada kohe, kui EG projekt on valmis. Praegu on plaanis lisada Zabaniya viljad peaaegu kõigile tootmises olevatele turvisesüsteemidele. Äsja väljatöötatud „Kilpkonna“ tüüpi koorik-turviseüsteem on näidanud mõningast vastupidavust plasmarelvade tulele ja tõstnud sõdurite ellujäämistõenäosust ning neis on piisavalt ruumi Zabaniyale ja selle patareile ja see lisab süsteemile veelgi mitmekülgsust. Kui need „Kameeleon” klassi turvisesüsteemid välja jagatakse, loodan näha missioonidel palju vähem kaotusi.

Teine koht, kus Zabanyiat kasutada, on meie Skyrangerid. Skyrangeritel on varg-klass, mis võimaldab neil vältida enamust levinud radari- ja muudest avastussüsteemidest, kuid nad on ikkagi abitud sellise vanakooli avastussüsteemi ees, milleks on paljas silm. XCOM on saanud teinekord üsna suure tähelepanu, kui ta on sunnitud tegutsema linnades, sest Skyranger ei ole laskudes ja tõustes just väga vaikne. Pole küll selge, kui tõhus on Müürilill selle müra ja tuule juures, mida teeb püststardivõimekusega lennumasin maapinna lähedal, kuid asi on seda väärt, kui aitab hoiduda ajalehtede esikülgedelt, rääkimata sissetungijate maavägede silmadest. Skyrangerid on lähiõhutoetusel üsna tõhusad ja taevas seda teab, kui tõhusaks muutuvad nad siis, kui on enamiku vaenlaste jaoks nähtamatud.

Sarnaselt eelmistele projektidele eeldab seegi arendus EG projekti õnnestumist.

Sissekande lõpp.

--

PROJEKT: Mjolnir

TÜÜP: Jalaväevarustus

ROLL: Kaugjuhtimisliides

KIRJELDUS: EA animatsioonimõju kasutavate seadmete täpne juhtimine ja suunamine.

Uus kirje, 07:42, 11.05.2015

Ma tõstatasin Mjolniri süsteemi arendusosakonnas kui kaugjuhtimissüsteemi masinatele ja seadmetele, mis kasutavad EA animatsioonimõju. Kui kontrolli ja liikumise tase ei ole liialdatud, võime hakata nägema robootika valdkonnas väga huvitavat arengut.

Täpsemini, Mjolniri süsteemis on kolm väiksemat osa. Esimene ja teine on implantaadid, mis sarnanevad nendega, mida oleme sissetungijate organismist leidnud, kolmas on seade, mida mõjutab EA animatsioonimõju. Esimene implantaat võtab vastu kasutaja mõttejõu ning hakkab tööle nagu väike eleeriumgeneraator ja annab energiat teisele implantaadile, mis saadab kasutaja kavatsused EA animatsioonimõju abil käivale seadmele. EA animatsioonimõju kasutab samuti esimeselt implantaadilt pärinevat energiat, see implantaat võib teoreetiliselt anda voolu rohkemgi kui liikumiseks vaja.

Erinevalt Tähetolmust pärit varasematest materjalidest, mis olid EA fenomenide joonised ja seletused, siis Mjolniri materjalid sisaldasid projekti üksikasjalikke jooniseid ja kontseptsioone. Täpsemini, see on käeproteesi projekt Lana Jenkinsile, kes kaotas operatsioonil „Ramp“ oma käe. Lisaks EA animatsiooniahelate joonistele sisaldas see üksikasjalikku joonist proteesist enesest koos külg külje kõrval joonisega inimkäe luu- ja lihasstruktuuridest. Kust Tähetolmu spetsialist selle võttis – ma ei tea.

Juurde oli lisatud ka proteesi materjali ja ehitusmeetodite loend. Pean nentima, et Tähetolmu spetsialist on oma valdkonnas ületamatu geenius, aga teistes valdkondades üsna puudulik. Enamik tema soovitatud materjale ei ole kaalu või vastupidavuse koha pealt pädevad ja puudu on kõik, mis võiks käe liikuma panna, kui EA animatsiooniahelad välja jätta. Ei mingit hüdraulikat. Ei mingit kaabeldust. Mitte tolligi juhet. Tavapärane insener minus arvab, et sellest ei saa midagi muud kui kasutu ballast.

Muidugi, see spetsialist on varemgi võimatuid asju välja käinud. Olen kindel, et kui me selle valmis saame, näeme midagi erakordset.

Ma ei taha mõelda tagajärgedele, kui see ei peaks töötama. Originaaljoonised sain Tähetolmu spetsialistilt isikliku kirjana, aga see paneb mind muretsema tema psüühilise seisundi pärast, kui tulemus ei osutuks täielikuks õnnestumiseks.

Täiendus: 12:02, 11.05.2015

Pärast Lana nõusolekut operatsiooni osas alustasime mõlema implantaadi ja proteesi ehitamist. Töö peaks päeva lõpuks valmis saama ja paigaldusoperatsiooni aeg on määratud homseks keskpäevaks.

Kui see tööle hakkab, avab see meie ründetehnoloogiates uued võimalused. Kui puudub viivitus või see on tühine, kujutan ma ette, et saame luua järgmise põlvkonna hävitajad, mis ei riski hästi väljaõpetatud pilootide eluga. SHIV-id muutuksid lahinguväljal palju osavamaks, kui nad oleksid oma juhtide keha otseseks pikenduseks, mitte lihtsalt kaugjuhitavad nagu praegu.

Võimalused paistavad ahvatlevad, kuid ma ei tea, kas mulle meeldib, mis see maksma läheb. Kuigi need tehnoloogiad muudavad meie elu palju kergemaks ja ohutumaks, ei tea ma ühtki tervet inimest, kes vabatahtlikult laseks endale need implantaadid panna. Ja pealegi olen ma väga mures Tähetolmu spetsialisti pärast. Mis motiveeris teda nii äkitselt jagama kõike seda teavet? EG projekt on kohe lõpule jõudmas, ma püüan teemat õrnalt puudutada, kui spetsialisti näen. Loodan, et ta ei ole üle töötanud.

Sissekande lõpp.