Artikkel

16. "Täheaeg"

Hoiatus! Lugejad, mulle, arvustajale, ei meeldi eri autorite töid sisaldavad antoloogiad. Elik lugege edasi selle teadmisega!

 

Tags:

Kirjanduslik alusmets

Raamatud on Saksamaal traditsiooniliselt tähtsad olnud ning on seda ka praegu. Kirjandusajakirjade kohta seda niiväga öelda ei saa. Ulmel on oma nišš, aga suurt osa sellest täidavad tõlked inglise keelest ja peotäie kirjastuste poolt avaldatu. Siiski on ajad (nagu ikka) muutumas. Käesolev artikkel käsitleb Saksamaa väikekirjastamise praegust olukorda ning elujõudu ajakirjadest raamatuteni, pöörates erilist tähelepanu ulmele.

 

Institutsionaliseeritud kirjastamine

Sõda 2023: militaarseid märkmeid

Mart Mikkelsaar

 

Olukorra kujunemine:

Sõda 2023

Selja taga on kogemused Venemaa sissetungist Gruusiasse ja sissetungist Ukrainasse ning  Krimmi anastamisest. Venemaa on astunud otsustava sammu Assadi valitseva režiimi toetuseks ning sekkunud  oma vägedega Süürias. Euroopa on hädas põgenike massilise sissetungiga ja sracelle varjus sisseimbunud terroristidega. Hoogustunud on Euroopas elavate islamistide radikaliseerumine. Britid tegid Brexitit ja Ameerika Ühendriikide presitendiks valiti Donalt Trump. Venemaa üritab lagundada sotsiaal- ja massimeedia vahenditega läänemaailma ühtsust. Mis tuleb järgmiseks...?

Kellest luuakse laule

Mann Loper. Kellest luuakse laule. Fantaasia, 2016.

 

Tags:

Diskussiooni võimatusest Eesti ulmes

Metateksti hiilgus ja viletsus

Tags:

Intervjuu Priit Öövliga

Mairi Lauriku "Süsteem"

Intervjuu Martin Kivirannaga

Näpunäiteid jutukirjutajale: nimekiri

Pages

Subscribe to RSS - Artikkel