Esileht

Projekt "Tähetolm"

Arad

 

 

Originaali aadress: https://www.fimfiction.net/story/100455/stardust

 

Tõlkinud Osvald Soobel

Toimetanud Taivo Rist

 

"Algernon" 12/2017

Detsember 2017

Täpselt aasta tagasi kandis esileht pealkirja "Fännilt fännile" ja täpselt sama palju sobiks see ka praegusele numbrile. "Algernoni" ajaloos esmakordselt laekus avaldamiseks fännide poolt omast vabast ajast tõlgitud ning toimetatud romaan, mis on ka ise fan fiction - Aradi nime taha varjuva autori kosmosesõja loo on tõlkinud Osvald Soobel ja toimetanud Taivo Rist. Teos on varustatud tõlkija lühikese eessõnaga ning kättesaadav eraldi väljaande kujul siit: http://www.algernon.ee/node/1077

 

Rõõmus juuni

"Algernon" õnnitleb südamest Triinu Merest, kelle romaan "Lihtsad valikud" sai Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel teise koha! Käesolevas numbris ilmub sellest katkend.

"Algernoni" eelmises numbris eksperimentaalse palaga "Uppumise tunne" esinenud saksa kirjanik ja väikeajakirja toimetaja Dennis Mombauer kirjutas toimetuse palvel ülevaateartikli väikekirjastamisest Saksamaal. Kohaliku eksperimentaalse fantastika näiteks sobib Roman Gaidaitšuki tekst "Teine uks paremat kätt".

Lähituleviku varjud

2016. aasta lõpus toimus eesti ulme äärealal uudne sündmus. Omal ajal romaani "Gort Ashryn" kolme eraldi raamatuna ilmunud osa eest kolm Stalkerit saanud Leo Kunnas ilmutas nii sisult kui vormilt Eestis esmakordse topeltromaani lähituleviku sõjast, mida täiendavad autori sõnumit ladusalt esitavad artiklid. Teos on leidnud laia vastukaja ning käesoleva "Algernoni" numbri eesti kirjandusele pühendatud ruumi täidavad selle arvustused.

Fännilt fännile

"Algernon" asutati 1998. aasta sügisel eesti algajatele ulmeautoritele avaldamisvõimaluse loomiseks pärast mõttevahetust postiloendis "SF2001". Ajakirja olemasolu mõte on olnud olla kohalike ulmefännide heade mõtete realiseerimise kohaks ja toimetusele teeb rõõmu, et need head mõtted ei ole kuhugi kadunud. Septembri alguses võttis toimetusega ühendust näitleja ning muusik Priit Öövel, pakkudes välja võimaluse, et loeb mõned "Algernonis" ilmuvad lood ette ja salvestab.

September 2016

"Algernoni" 2016. aasta septembrinumber ilmub kahetsusväärsel kombel oktoobrikuu kolmandal päeval. Viivituse põhjuseks on kaastöö, mille Eesti ulmekogukonnas tuntud autor kõhkles, kahtles ja aru pidas, kuni see lõpuks avaldamata jäigi. Tõdemus ei ole mõeldud etteheitena; see seik iseloomustab aga vabatahtlikku artikli- ja ajakirjategu nii hästi, et lihtsalt ei saa seda mainimata jätta.

Juuni 2016

"Algernoni" septembrinumber ilmub kuu lõpu poole. Toimetus vabandab lugejate ees.

 

Mitmesugustel vältimatutel asjaoludel ilmumisega juunikuu lõppu nihkunud 2016. aasta teisest numbrist leiab väga erinevat lugemist.

Esmatrükkide rubriigis ilmub seekord kaks lühikest õudusjuttu. Meeri Luu nime all ilmub midagi esmakordselt; Madis Seppam on varem avaldanud ühe jutu.

Märts 2016

"Algernoni" uus e-kirja aadress on algernon@lists.ut.ee .

 

Pimeda talve muinasjutud

Alustagem seekord veidi tavatult uudiskirjanduse rubriigist. Kaaludes kevadel koos Martin Kivirannaga erinevaid võimalusi "Algernoni" jutukogu koostamiseks, leidsime, et kuna ajakiri on vabalt Võrgus kättesaadav, puudub mõte ilmunut paberil kordustrükkida - kuid alati võib ju tellida uued lood! Nüüd siis ongi toimetusel ja koostajal rõõm teada anda, et on ilmunud antoloogia "Pikad varjud", kuhu telliti lugusid peaasjalikult "Algernoni" autoritelt. Kogumik on mõeldud austusavaldusena Herta Laipaigale ning selle žanriks etnoõudus.

Sügis 2015

2015. aasta teises numbris avaldatakse viis tõlkejuttu neljalt autorilt. Suur tänu vabatahtlikele tõlkijatele Rauno Pärnitsale, Sash Uusjärvele, Silver Särale ning Juhan Habichtile!

Maagilise 70 aasta piir hakkab kätte jõudma esimestele olulistele XX sajandi autoritele. Seekord ilmub kordustrükina kimp Jaroslav Hašeki satiirilisi humoreske (tõlkinud Eugen Roomet, toimetanud Taivo Rist ja Meelis Friedenthal). Taivo Ristilt on ka lühike sissejuhatus.

Pages

Subscribe to RSS - Esileht