SciFi

Tähetolm

Aradi nime taha varjuva autori kosmosesõja loo on tõlkinud Osvald Soobel ja toimetanud Taivo Rist. Teos on varustatud tõlkija lühikese eessõnaga ning kättesaadav eraldi väljaande kujul siit: http://www.algernon.ee/node/1077

Aeglane-kiire-kiire

Markus Vetemaa "Tarkade kivi ja kannabinoidid" (Punased Palmid 2017).

 

Markus Vetemaa värske romaani sisust on Ulmekirjanduse BAAS-is juba kirjutanud Silver Sära ning siin pole vajadust sellel lähemalt peatuda. Seetõttu jäid arvustuse pidepunkte koostades niiöelda sõelale kaks.

Valvekord

Vardjas suunas oma roboti lähemale palgile, millel hunt märgadel sügislehtedel lösutas. Vihm nirises mööda looma karmi halli karva alla.

Robot lükkas vardja korraldusel hundi rinda nõela, mille sensorid andmeid kogusid ja tagasi saatsid. Vardjas alustas roboti ümberehitamise kavandamist. Võib-olla saaks seda kasutada kui defilibraatorit.

Igatahes pulssi ei olnud. Sajanaelane täiskasvanud hunt oli surnud südameseiskuse tagajärjel, hukkunud samas äikeseotormis, mis oli Vardja Lääne-Alberta Taasmetsistamise Organisatsiooni satelliitsidest ära lõiganud.

Vihapõletus

„Raske päev, Janice?” Mees oli pealtnäha kolmekümnendate teises pooles ja naine kahekümnendate keskel. Mees oli tõusnud suurest tugitoolist ja läinud naisele vastu, kui välisuks avanes; esiku ja toa vaheline uks ei avanenud enne välisukse täielikku sulgumist – kosmoseasumi reeglid, mis sest, et neid polnud seal Helli orbiidil kunagi vaja läinud.

Sissejuhatus

Maal on ärevad ajad. Kusagilt kosmosest saabub lendavaid taldrikuid, tulnukad tapavad ja vangistavad inimesi. Rünnakute sagedus, julmus ja ulatus muudkui kasvab ja inimesed on abitud – sissetungijad on oma relvastuse ja tehnoloogiate poolest meist kaugel ees. Vaid salajane rahvusvaheline paramilitaarorganisatsioon XCOM – Exterrestial Combat Unit (Tulnukatevastane lahinguüksus) suudab midagi teha, kuna on koondanud oma ridadesse maailma parimad teadlased ja sõdurid.

Murtud

Päike oli silmapiiri taha vajumas, kui Elemendikandjad Ponyville’i raudteejaama poole läksid. Viis mära kõndisid platvormi lõppu ning noogutasid viisakaid tervitusi jaamatöölistele ja teistele ponidele, kes nende teele jäid.

35. Teine kontakt

„Tänan teid kõiki, kes kohale tulid,“ ütles Säraturvis ohvitseridele, kes olid hõivanud kõik istmed ümmarguse kambri seina ääres, seejärel kummardas ta lugupidavalt ainsale ponile siin ruumis, kes ei olnud sõdur. „Printsess Luna, tänan, et leidsite aega, et sellest koosolekust osa võtta. Ma loodan, et kui kõik saadaolevad nägemused kokku saab, võime hiljutisest sündmusest selgemini aru saada.“

Luna vastas kummardusele noogutusega. „Minu lugupidamine, kapten. Mu õde avaldas kahetsust, sest ta ei taha Videvikusära juurest lahkuda, aga ta võib siiski siia ilmuda.“

34. Kaleidoskoop

08:00, 24.05.2015, nõupidamisruum, XCOM-i Beeta baas

Atmosfäär nõupidamisruumis oli sünge, kui Bradford saabus ja laua taha kõndis. Vaid käputäis inimesi oli kohal ja ta vaatas igaühele otsa, kui neist möödus.

33. Operatsioon "Tuhk ja templid"

TÄHTIS: RAHVAS HOIAB HINGE KINNI, KUNA KUULUTATI VÄLJA RIIKLIK ERIOLUKORD NING ÜHENDRIIKIDE PÕHJA- JA KANADA LÕUNAOSAS PEATATI IGASUGUNE ÕHULIIKLUS. VAATLEJAD SUUREMATE ÕHUVÄEBAASIDE JUURES TEATAVAD MASSILISEST MOBILISATSIOONIST. VALITSUSE VAIKIMINE ENNUSTAB HALVIMAT.

TÄHTIS: PÕHJA-DAKOTA TEATAB KUU ALGUL TOIMUNUD TULNUKATE RÜNNAKU KORDUMISEST, SEST NÄHTI HULGA UFODE SISENEMIST MAA ATMOSFÄÄRI. KUI NÄHTI, ET UFOD EI SUUNDU ASUSTATUD PUNKTIDELE, KUULUTAS KA KANADA VÄLJA ERIOLUKORRA.

--

19:10, 22.05.5015, Tähetolmu labor

32. Külaline

USA ÕHUJÕUDUDE VÄLISBAASID ON PEAAEGU TÜHJAD, KUNA LENDURID ON TOODUD TÄIENDAMA RAHVUSKAARTI, MIS KANDIS KUU ALGUSE TULNUKARÜNNAKUS SUURI KAOTUSI. SENAATOR GOLEMAN AVALDAS VÄGEDE ÜMBERPAIGUTAMISELE HILJUTISES PRESSITEATES TOETUST: „ME LOODAME VAPRATELE MEESTELE JA NAISTELE, MITTE HIILGAVATELE KANGELASTELE.“

VÄLJANAERDUD AMATÖÖRASTRONOOMID, KES TEATASID „LIIKUVATEST TÄHTEDEST“ TAEVAS, SAID REVANŠI, KUI SAJAD PÕHJA-AMEERIKA TÄHEVAATLEJAD TEATASID SARNASEST NÄHTUSEST. KUTSELISED ASTRONOOMID OLID ÜHA KUHJUVATE TÕENDITE EES ERINEVAIL SEISUKOHTADEL EITUSEST JAHMATUSENI.

--

Pages

Subscribe to RSS - SciFi